سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول لیزر موهای زائدآیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد ضرری ندارد. با این حال، همه چیز به آستانه درد شما بستگی دارد. اکثر مردم می گویند که احساس می شود یک کش لاستیکی روی پوست کوبیده می شود. اما اگر بیش از حد به درد حساس هستید، ممکن است ناراحتی جزئی را تجربه کنید.


آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین مجاز این روش را انجام دهد.

در طول مشاوره، اطمینان حاصل کنید که مکانی که مراجعه کرده اید دارای تخصص و مجوزهای لازم هست.

همین حالا می توانید از مشاوره رایگان کلینیک دکتر وارث استفاده نمایید.


طرز کار لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه لیزر موهای زائد نتیجه خوبی بدهد، موها, در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای هر فرد معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو، در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.


هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد بسته به ناحیه ای از بدن که می خواهید درمان کنید و تعداد جلساتی که نیاز دارید متفاوت است. هر چه منطقه بزرگتر باشد، زمان بیشتری نیاز دارد. مدت زمان تعیین کننده قیمت دقیق درمان است.

جهت دریافت قیمت و هزینه لیزر موهای زائد در شیراز با کلینیک پوست و مو دکتر وارث تماس بگیرید.


ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، و افراد دیگری ممکن است هر شش تا دوازده ماه یک بار نیاز به درمان لمسی داشته باشند. نتایج بسته به نوع مو و نوع پوست شما متفاوت است. آماده‌سازی مناسب و مراقبت‌های بعدی نیز می‌تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.


برای  لیزرکردن موهای زائد چه سنی مناسب است؟

حداقل سن خاصی وجود ندارد، اما مهم است که صبر کنید تا دوران بلوغ خود را طی کنید تا لیزر درمانی را شروع کنید. خانم‌ها درمان را بعد از شروع چرخه قاعدگی انجام بدهند. به طور کلی، چهارده سالگی اولین سنی است که افراد می توانند لیزر موهای زائد را شروع کنند.


قبل از انجام  لیزر موهای زائد  چه نکاتی باید رعایت کنیم؟

برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد، شش هفته قبل از اولین درمان از کندن، اپیلاسیون و برنزه کردن موهای زائد خودداری کنید. در روزهای قبل از درمان، از مصرف داروهایی مانند رقیق کننده های خون، NSAID ها و مسکن ها خودداری کنید. درست قبل از درمان دوش بگیرید و اصلاح کنید، اما هیچ گونه لوسیون، مرطوب کننده یا کرم ضد آفتاب را روی پوست نزنید.


اگر باردار هستید می توانید موهای زائد را با لیزر انجام دهید؟

بهتر است در دوران بارداری ایمن باشید و از لیزر موهای زائد خودداری کنید. هیچ مدرکی مبنی بر ناامن بودن آن وجود ندارد، اما مطالعات طولانی مدتی برای تجزیه و تحلیل تأثیر لیزر بر روی جنین انجام نشده است. برای محافظت از  نوزادخود، برای شروع درمان لیزر موهای زائد تا پس از زایمان صبر کنید.


لیزر موهای زائد در چه قسمتهایی  از بدن انجام می گیرد؟

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، لب بالایی، زیر بغل و ناحیه تناسلی هستند. شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پوست سر، پیشانی، ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.


عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض جانبی حداقل است. این یکی از مزایای اصلی لیزر موهای زائد است.

برخی از افراد بلافاصله پس از درمان قرمزی، خارش و تورم پوست را تجربه می کنند. این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت از بین می‌روند و بیشتر آنها را می‌توان با استفاده از آلوئه ورا در ناحیه تحت درمان تسکین داد.

در موارد نادر، برخی از افراد ممکن است اسکار، سوختگی یا تاول ببینند. اما این عوارض معمولا فقط در افرادی رخ می دهد که از برنامه مراقبت های بعدی مناسب پیروی نمی کنند.


آیا موهای بلوند هم می توان لیز کرد؟

از آنجایی که موهای بلوند رنگدانه کمی دارند، لیزر اغلب امکان پذیر نیست. همین امر در مورد موهای خاکستری و قرمز نیز صدق می کند.اگر موهای شما عمدتاً تیره است که در بین آنها یک موی بلوند یا خاکستری وجود دارد، ابتدا این ناحیه را با لیزر درمان می کنیم. موهای باقی مانده را می توان با اپیلاسیون الکتریکی از بین برد.


آیا می توان موهای روی خالکوبی را درمان کرد؟

متأسفانه از آنجایی که خالکوبی حاوی رنگدانه است، نمی توان لیزر موهای زائد را روی تاتو انجام داد. با این حال، می‌توانیم لیزر موهای زائد را در اطراف تاتو انجام دهیم


اقدامات قبل و بعد از لیزر درمانی

در این بخش به برخی از سوالاتی که قبل و بعد از لیزر درمانی باید انجام داد و رعایت کرد پاسخ داده می شود.

توصیه های قبل از انجام لیزر موهای زائد

1-مراجعه به کلینیک دارای مجوز و زیر نظر متخصص پوست و دارای تکنسین های مجرب و تجهیزات مدرن

2-مشورت با متخصص پوست

3-توجه به سوابق پزشکی فرد

4-شش هفته قبل از اولین درمان از کندن، اپیلاسیون و برنزه کردن موهای زائد خودداری کنید.

5- در روزهای قبل از درمان، از مصرف داروهایی مانند رقیق کننده های خون، NSAID ها و مسکن ها خودداری کنید.

6-قبل از درمان دوش بگیرید و اصلاح کنید، اما هیچ گونه لوسیون، مرطوب کننده یا کرم ضد آفتاب را روی پوست نزنید.

7-شش هفته قبل از درمان ناحیه مورد نظر را در معرض نور زیاد خورشید قرار ندهید.

 8-از کرم های برنزه کننده استفاده نکنید.

9-ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.

10مطمئن شوید که آرام هستید. اگر با استراحت و آرامش وارد درمان شوید، در طول درمان، محرک های درد کمتری را احساس خواهید کرد.


آیا می توانم قبل از لیزر درمانی از آرایش استفاده کنم؟

خیر، از آرایش، لوسیون بدن، دئودورانت، ضد آفتاب، ضد آفتاب، کرم روز در همان روز لیزر درمانی روی ناحیه مورد نظر استفاده نکنید. این به دلیل مواد شیمیایی است که می توانند به طور متفاوتی توسط گرمای پوست جذب شوند. ناحیه ای که باید درمان شود باید کاملاً از محصولات تمیز شده و قبل از لیزر درمانی تراشیده شود.


چه مدت بعد از درمان ها می توانم نتایج را ببینم؟

با هر بار درمان، فولیکول های مو از بین می روند تا موهای جدیدی دوباره رشد نکنند. پس از سه یا چهار درمان، نتیجه واقعاً قابل مشاهده است زیرا پس از آن لکه های طاس روی پوست ایجاد می شود. برای نتیجه مطلوب، توصیه می کنیم که روند درمان را کامل کنید.

می خواهید بدانید به چند مرحل لیزر نیاز دارید؟ اکنون  با ما تماس بگیرید.


آیا درمان برای مردان به اندازه زنان مؤثر است؟

بله، درمان برای مردان نیز به اندازه زنان مؤثر است.


 آیا می خواهید خودتان لیزر موهای زائد را تجربه کنید؟ لطفا برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

چطور می توانم کلینیک های دارای مجوز و تخصصی پوست و مو که عضو انجمن متخصصین پوست هستند را پیدا کنم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت انجمن متخصصین پوست ایران و  سایت انجمن متخصصین پوست استان فارس اطلاعات لازم از کلینیک های دارای مجوز و همچنین متخصصین پوست را  به دست آورید.

صفحه عضویت دکتر وارث در انجمن متخصصین پوست ایران

صفحه مربوط به کلینیک دکتر وارث در انجمن متخصصین پوست استان فارس

صفحه مربوط به دکتر بهروز وارث  در قسمت متخصصین پوست استان فارس