کاشت ابروی طبیعی، آنچه باید بدانید و رعایت کنید

کاشت ابروی طبیعی، آنچه باید بدانید و رعایت کنید

کاشت ابروی طبیعی، آنچه باید بدانید و رعایت کنید

مقالات

در این مقاله آنچه در مورد کاشت ابرو طبیعی باید بدانید را آورده ایم و امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. آنچه در این مقاله  میخوانید عبارت است از :

1- کاشت ابرو طبیعی  چیست

2- علت ریزش ابروها چیست؟

3- چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟

4- روش کاشت ابرو

5- عوارض کاشت ابرو

6-مراقبت های بعد از کاشت ابرو

7- روش‌های جلوگیری از تورم پس از عمل کاشت ابرو

8- بایدها و نبایدهایی غذایی و دارویی

9- زمان‌بندی ظهور نتایج عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

بعد از چشم ها، یکی از بخش های مهمی که در زیبایی صورت تاثیر دارد ابروها می باشد. و این زیبایی چه در مرد و چه در زن ها کاملا مشهود می باشد. امروزه کاشت ابرو در خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کاشت ابرو مانند کاشت مو می باشد. در این روش فقط مو ها را به ناحیه ی ابرو منتقل نمی کنند بلکه فولیکول ها  که وظیفه  آن ها ساخت مو می باشد را به ناحیه ابرو منتقل می کنند. به همین دلیل مو هایی که در ناحیه ی ابرو کاشته می شود تا اخر عمر فرد به رشد خود ادامه می دهند و مانند ابرو های طبیعی انسان نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن دارند.

چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟

اغلب افرادی که دارای ابروهای باریک و کم تراکم هستند و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و یا جای سوختگی و زخم روی قسمت ابرو دارند.

علت ریزش ابروها چیست؟

برخی از علل ریزش ابرو به صورت خلاصه در زیر به آنها اشاره می کنیم

 • کم پشتی ژنتیکی ابرو
 • کم کاری تیروئید
 • آلوپسی آرئاتا
 • ضربه و آسیب
 • کندن ابروها در حالت عصبی
 • بیماری های عمومی یا سیستمیک
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابرو ها
 • اختلال در رشد ابرو ها به صورت مادر زادی

روش کاشت ابرو

کاشت ابرو یک کار کاملا تخصصی و ظریف می باشد. دکتر پوست ابرو را به  سه ناحیه مساوی تسیم می کند:

 1. تاج
 2. بدنه
 3. دم ابرو

مرحله اول : قسمت تاج ابرو را به صورت زاویه دار رو به بالا می خوابانند تا  حالت عمودی به خود نگیرد.

مرحله دوم : در قسمت بدنه ابرو اقدام به زاویه کردن و خواباندن تاج و دم ابرو می کند تا به صورت مماس در صورت کاشته نشود.

مرحله سوم : در مرحله آخر فقط منافذ ابرو نسبت به موها باید بسیار نازک و کوچکتر باشد زیرا که اگر این اصول رعایت نشود در حالت رشد ابرو شاهد رشد و خروجی ابروهایی با حالت ضخیم و غیر طبیعی خواهیم بود. دکتر پوست تاکید می کند که کاشت باید خیلی به هم نزدیک و پرتراکم باشد و پوست نیز در زیر ابرو قابل رویت نباشد.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو بسیار کم و گذرا می باشد و به اندازه ایی کم و بی خطر است که بعد از انجام این کار فرد می تواند مانند سابق به فعالیت های خود بپردازد.

دشمن اصلی فولیکول های مو استرس و اضطراب می باشد به همین خاطر بهتر است که فرد پس از انجام کاشت ابرو به مدت 1 هفته از استرس و اضطراب دور بماند. پس از جراحی به دلیل بیهوشی یا استفاده از دارو های بی حسی ممکن است فرد در ناحیه پیشانی و ابروی خود احساس تورم داشته باشد همچنین به دلیل جراحی، زخم و کبودی هایی در ناحیه مورد نظر ممکن است به وجود آید که اصلا نگران کننده نمی باشد و با گذشت زمان رفع می شود.

ممکن است در قسمتی که ابرو کاشته می شود احساس خارش به وجود آید که یک امر طبیعی است و با گذراندن مراحل بهبودی این خارش از بین می رود. اما اگر این خارش ادامه دار باشد باید به پزشک مراجعه شود تا از اینکه علتش عفونی نباشد اطمینان حاصل کرد.

بعد از جراحی، فرد متوجه رشد نامناسب موهای آن ناحیه می شود و این مسئله به خاطر برداشت گرافت ها از ناحیه ی سر می باشد که کاملا یک موضوع طبیعی می باشد و فرد می تواند با برداشتن یا کوتاه کردن آن ها ظاهر مناسبی به ابرو هایش بدهد. ممکن است فاصله های بسیار کمی در داخل ابرو ها مشاهده شود که این موضوع هم کاملا طبیعی می باشد و به مرور زمان مو های این ناحیه حالت طبیعی خود را به دست می اورند. اما بهتر است بدانید شدت ضعف تمام این موارد به میزان تخصص و تجربه ی پزشک بستگی دارد. از دیگر عوارض کاشت ابرو می توان به مواردی مانند درد و خونریزی اشاره نمود.

آیا می دانید بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو در شیراز کجاست؟

آیا می دانید بهترین پزشک کاشت مو در شیراز چه کسی است؟

ما پیشنهاد می کنیم به سایت کلینیک دکتر وارث بروید و خودتان تجربیات مراجعین به کلینیک را مشاهده کنید

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 1. در ۱۲ ساعت اول پس از عمل کاشت ابرو از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری و دقت کامل دارند پرهیز نمایید.
 2. درد در نواحی عمل با درجات مختلف از حدود یک تا سه ساعت پس از پایان عمل شروع می‌شود در اکثر موارد درد مذکور به راحتی با داروهای مسکن تجویزشده توسط گروه کاشت ابرو، کنترل می‌گردد. همچنین به‌منظور کاهش درد می‌توانید در شب اول پس از عمل از کیسه یخ (ICE PACK) در ناحیه درد استفاده نمود.
 3. پس از عمل، احساس بی‌حسی و کرختی معمولاً در نواحی پشت سر وجود دارد. این حالت موقتی است و سپس به احساس خارش، سوزن سوزن و تیرکشیده تبدیل و معمولاً از چند هفته تا حداکثر ۶ ماه پس از عمل به‌تدریج کمتر و نهایتا از بین می‌رود.
 4. بانداژ سر بعدازظهر روز پس از عمل توسط خود فرد باز می‌شود. در طول شب بانداژ را باز نکنید.

بعد از کاشت ابرو، ابروها چگونه شستشو دهیم؟

روز بعد از عمل و پس از باز کردن پانسمان باید شستشوی ابرو به شرح زیر شروع شود ، شایان ذکر است حمام رفتن یا شستشوی مابقی مناطق بدن حتی ناحیه برداشت موی پشت سر هیچ روش خاص یا ممنوعیتی ندارد و تنها ابرو باید طبق دستورات زیر شستشو شود چراکه تا یک هفته ابروها نباید بصورت مستقیم زیر آب دوش یا فشار بالای آب شستشو شوند ، همچنین پس از باز کردن پانسمان نیازی به پانسمان مجدد وجود ندارد:

نحوه شستشوی ناحیه کاشت ابروها به یکی از دو صورت زیر می باشد:

۱- با استفاده از مقداری آب ‌لوله‌کشی و شامپوی بچه، آب کف درست کنید و با یک آبپاش ساده روی ابرو اسپری نمایید به طوری که آب کف منطقه کاشته شده را بپوشاند، پس از ۲ تا ۳ دقیقه مکث به همان صورت بالا با آب لوله‌کشی تمیز روی ناحیه اسپری نمایید تا آب کف شسته شود. این کار را ۳ بار پشت سر هم تکرار نمایید. در طول هفته اول پس از عمل باید در طول روز، سه مرتبه شستشوی فوق را تکرار کنید (مجموعا ۹ بار در روز).

۲- بعد از یک هفته آب کف را ریخته و به‌صورت مستقیم زیر دوش بروید و روی ناحیه کاشت به آرامی دست بکشید.

۳- روز هشتم زیر دوش آب رفته و پس از ۲ دقیقه ابرو را با شامپوی بچه خالص با نوک انگشتان به‌صورت بسیار آرام ماساژ دهید توجه نمایید که پس از شروع شستشو ممکن است تعدادی از دلمه و لخته‌ها ریزش پیدا کنند (ماساژ حالت آرام و آهسته داشته باشد و خیلی محکم نباشد) همچنین همراه دلمه‌ها تعدادی از موهای ابرو نیز ریزش پیدا می‌کند که کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

۴- دقت نمایید تا یک هفته بعد از عمل، ابرو به‌طور مستقیم زیر جریان آب دوش قرار نگیرد و موقع دوش گرفتن سر را پایین گرفته و زیر دوش بروید چراکه بقیه سر و بدن و حتی ناحیه برداشت پشت سر مشکلی از این بابت ندارد، به هیچ عنوان در این مدت روی قسمت کاشته شده دست، حوله و سشوار کشیده نشود. در این مدت از وارد آوردن هر گونه فشار نظیر فشارهای حاصل از دست کشیدن، استفاده از حوله، دوش آب و غیره بر روی گرافت‌های کاشته شده خودداری کنید اما بعد از یک هفته هیچ‌کدام از این موارد مشکلی ندارد.

۵- پس از عمل دلمه‌های کوچکی روی نوک موهای پیوند شده ممکن است تشکیل شود. این دلمه‌ها همزمان با دست کشیدن روی ابرو می‌افتند و حاوی مقادیری از ساقه موهای کاشته شده با انتهای عصایی سفید یا ساقه موی عادی خواهند بود این وضعیت کاملا طبیعی می‌باشد. دقت کنید شدت شستشو باید به صورتی باشد که بعد از دو هفته دیگر هیچ دلمه‌ای روی ابروها باقی نمانده باشد.

۶- شستشوی ابرو با شامپو بچه شروع و به مدت یک هفته به‌صورت بالا با شامپو بچه ادامه می‌یابد، از روز هشتم تا پایان یک ماه اول به‌صورت یک در میان با شامپو بچه و یک شامپوی معمولی هر روز ابرو را یک مرتبه شستشو دهید. پس از پایان ماه اول می‌توانید مطابق گذشته با هر نوع شامپو و هر تعداد استحمام هفتگی رفتار نمایید

.

روش‌های جلوگیری از تورم پس از عمل کاشت ابرو

پس از اتمام عمل نواحی، ابرو و پلک به درجات مختلف دچار تورم  و کبودی می‌شود. این ورم معمولاً پس از ۲ تا ۳ روز به اطراف چشم‌ها می‌رسد و سپس ظرف چند روز به‌تدریج کاهش یافته و رفع می‌شود این یک روند طبیعی و فاقد درد و هرگونه عوارض است و نباید نگران شد.

در سه روز پس از عمل روزانه سه تا چهار مرتبه هر بار ۵ دقیقه در نواحی پلک و روی چشم از کیسه یخ (ICE PACK) استفاده نمایید (مراقب باشید کیسه یخ به ابروها کشیده نشود)، انجام این کار به کاهش این تورم کمک می‌نماید. پس از سه روز اول در صورت باقی ماندن تورم یا کبودی جهت کاهش آن از کیسه آب گرم روی پلک‌ها استفاده نمایید

بایدها و نبایدهایی غذایی و دارویی

شب اول پس از عمل حتی‌الامکان از سوپ، غذاهای سبک و مایعات تغذیه نموده و از خوردن غذاهای چرب و سنگین خودداری نمایید، روز پس از عمل می‌توانید از هرگونه غذای دلخواه خود به غیر از ماهی و میگو و سیر و پیاز خام استفاده نمایید. از پس‌فردای روز عمل به بعد هیچ‌گونه پرهیز غذایی وجود ندارد.

ممکن است در دو هفته اول پس از عمل در ناحیه پیوند شده خشکی و خارش ایجاد شود. در این صورت می‌توان از قرص هیدروکسی زین، سیتریزین یا آنتی‌هیستامین و نیز کمپرس سرد و در صورت پوسته زدن از روغن بادام یا نارگیل در ناحیه خشکی استفاده نمود.

از مصرف الکل، آسپرین و داروهای NSAIDS نظیر ایبوپروفن به مدت ۳ روز پس از عمل خودداری کنید.

مصرف سیگار، قلیان و دخانیات حتی در معرض دود دخانیات قرار گرفتن تا ۳ ماه پس از عمل ممنوع می‌باشد.

استفاده از ماینوکسیدیل و محلول‌های مشابه بهتر است از حدود یک هفته قبل از عمل قطع گردد. استفاده از این محلول‌ها مجددا از حدود یک ماه پس از عمل با تجویز و نظر پزشک آغاز می‌گردد.

زمان‌بندی ظهور نتایج عمل کاشت ابرو

نتیجه نهایی کاشت ابرو کاملا بستگی به پیروی فرد از دستورات داده شده در دوران بعد از کاشت دارد.

دلمه‌های بعد از کاشت ابرو که در محل کاشت ایجاد می‌شوند، نباید تا یک هفته دستکاری شوند اما پس از آن همزمان با دست کشیدن روی دلمه‌ها و ریزش دلمه‌ها همراه آن‌ها تعدادی از ساقه‌های مو (با حالتی به شکل عصایی یا عادی) نیز ریزش پیدا می‌کنند اما تعداد از ابروهای کاشته شده باقی‌مانده و به مدت دو تا سه هفته رشد می‌کنند که مؤید گرفتن پیوندها است سپس درصد زیادی از آن‌ها از هفته سوم یا چهارم شروع به ریزش می‌کنند اما ریشه موها زنده می‌باشد و موهای جدید از ماه چهارم یا پنجم به بعد ظاهر می‌شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل است و سپس به مرور در طی نه ماه تا یک سال به ضخامت و تراکم آن‌ها افزوده می‌شود.

ابروهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، سیخ سیخ و کم تراکم ظاهر می‌شوند و از ماه ششم به بعد به‌مرور به تراکم آن‌ها افزوده می‌شود ولی ایجاد خواب طبیعی و تراکم نهایی ابروها تا حدود یک سال زمان لازم دارد.

 

هزینه کاشت ابرو در شیراز

برای مشخص شدن هزینه کاشت ابرو عوامل متعددی را بررسی کرد. جهت اطلاع از این موارد می توانید مشاوره حضوری یا تلفنی داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو دکتر وارث با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۰۲۹۳۶۷۷۹۹

۰۹۰۲۳۰۱۰۷۹۹