همه چیز در مورد کاشت مو به روش SUT

همه چیز در مورد کاشت مو به روش SUT

همه چیز در مورد کاشت مو به روش SUT

مقالات

کاشت مو به روش SUT  

کاشت مو به روش SUT  یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌ها برای انجام کاشت مو می‌باشد که بر خلاف دیگر روش‌های قدیمی که به صورت دستی انجام می‌شدند، این روش با استفاده از دستگاه اتوماتیک صورت می‌گیرد. به خاطر دقت و ظرافت کاری که در روش SUT پایه‌گذاری شده است، کاشت مو در بالاترین درجه موفقیت به پایان می‌رسد و هیچگونه فولیکولی هنگام جابجایی از بین نمی‌رود. با وجود این چند راهی به راحتی و تنها در یک جلسه تراکم خیلی بیشتری فولیکول مو می‌توان کاشت. همچنین خونریزی بسیار کمی در این روش اتفاق می‌افتد و برخلاف دیگر روش‌ها که خونریزی زیادی به همراه دارد، بسیار کارامد و مفید است  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش کاشت ما با ما در کلینیک پوست و مو دکتر وارث همراه باشید.

روش SUT چیست؟  

در کاشت مو به روش SUT دیگر نیازی به استفاده از تیغ جراحی و بی حسی نیست و هیچ گونه علامتی از بافت اسکار و برش روی سطح پوست باقی نمی‌ماند. همین امر باعث می‌شود که شما دچار عوارض جانبی حاصل از درمان نشوید. فرایند کاشت مو به این روش به کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک و تحت نظر پزشک متخصص و آموزش دیده انجام می‌شود. در این روش پزشک می‌‌تواند به جمع ‌آوری و کاشت ۱۴ هزار تار مو بپردازد که ۳ برابر روش‌های قدیمی ‌می‌باشد.

به کمک روش SUT  شما شاهد رویش موهای طبیعی با تراکم بالا خواهید بود و هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما به کاشت مو پرداخته‌اید. سایر مزایای استفاده از این روش عبارتند از عدم نیاز به انجام عمل جراحی، عدم خونریزی و درد و عدم ایجاد بافت اسکار در ناحیه گیرنده و دهنده مو. در این روش پزشک می‌‌تواند در مقایسه با روش‌های قدیمی به کاشت تعداد بسیار زیادی از فولیکول‌های مو در یک جلسه درمان بپردازد. کاشت مو به روش SUT جدید ترین روشی است که برای درمان طاسی سر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از مزایای این روش عبارتند از ایجاد ظاهر طبیعی و خط طبیعی رشد موها، استفاده از تیم تخصصی کاشت مو، تراکم بسیار بالای موهای پیوند شده، کوتاه بودن فرایند درمان و عدم نیاز به چند جلسه مراجعه به پزشک و به دست آوردن نتایج طبیعی پس از کاشت مو. کاشت مو به روش SUT نرخ از بین رفتن فولیکول‌های مو را به صفر می‌رساند. زیرا در این روش فرآیند استخراج و فریز کردن فولیکول‌های مو به طور کلی با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود و فولیکول‌های استخراج شده توسط متخصص کاشت مو و با دقت فراوان در ناحیه مورد نظر پیوند خواهند شد.

روش SUT موفقیت آمیز ترین روش کاشت مو است و میزان تراکم موها پس از اتمام فرایند درمان به کمک یک نرم افزار مخصوص به بیمار نشان داده خواهد شد. سپس پزشک به مقایسه این روش با روش‌های قدیمی کاشت مو می‌‌پردازد و پیشرفته به دست آمده در عرصه کاشت مو را برای بیمار توضیح خواهد داد تا بیمار اطمینان حاصل کند نتیجه‌ای که از درمان به دست می‌‌آورد دائمی هست.

هرچه تراکم موهای پشت سر بیمار بیشتر باشد امکان استخراج واحدهای فولیکولی بیشتری وجود دارد. موهایی که از قسمت پشت سر برداشته می‌شوند به تراکم موهای پشت سر بستگی دارند. در صورتی که ۱۰۰۰ تار مو از قسمت پشت سر بیمار برداشته شود می‌توان همه آنها را پیوند کرد اما در صورتی که بیمار بانک موی خوبی داشته باشد امکان استخراج چهار هزار تار مو وجود دارد و این مسئله به نوع موهای او بستگی دارد. به‌طور کلی در کاشت مو به روش قدیمی بیمار به سه جلسه مراجعه به پزشک نیاز دارد و امکان پیوند بیش از ۶ تا ۷ هزار تار مو وجود ندارد که این مسئله یک عیب بزرگ محسوب می‌گردد. از سوی دیگر تکرار جلسات درمان و مراجعه مداوم به مطب پزشک با برای کاشت مو باعث خسته شدن بیمار می‌‌شود و در نهایت بیمار نتیجه دلخواهی را نیز از درمان به دست نخواهد آورد اما در روش جدید بیمار می‌تواند طی یک جلسه درمانی و بدون هیچ گونه درد و خستگی شاهد کاشت تعداد بسیار بالایی از فولیکول‌های مو باشد.

 

 

کاشت مو به روش SUT چگونه انجام می شود؟

مراحل کاشت مو به روش SUT شباهت بسیار زیادی به سایر روش‌های کاشت مو دارد و تنها تفاوت آن در شیوه برداشتن فولیکول‌های مو است. طی این متد به منظور استخراج فولیکول‌ها مو از هولدرهای برقی مخصوصی استفاده می‌شود که هم باعث افزایش سرعت عمل کاشت و هم باعث کاهش احتمال عفونت و خطای انسانی می‌شود، در نتیجه احتمال وارد شدن آسیب به گرافت‌های مو تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. در ادامه مراحل نحوه کاشت مو به روش اس یو تی sut را خواهید خواند:

 1. ابتدا پزشک توسط مارکر، خط رویش مورد نظر زیباجو را روی سرش می‌کشد؛ تا موها در آن نواحی پیوند داده شوند.
 2. بعد ناحیه بانک مو و ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شوند.
 3. سپس گرافت‌ها با استفاده از پانچ از ناحیه بانک مو (که معمولاً پشت سر است) برداشته می‌شوند.
 4. پزشک با کمک گرفتن از هولدرهای مخصوص، گرافت‌های مو را درون برش‌های ایجاد شده در منطقه طاسی، در ابعاد میکرو پیوند می‌دهند.
 5. در پایان کار هیچ نشانه‌ای از زخم و برش باقی نخواهد ماند؛ بنابراین هیچ عارضه جدی برای این متد وجود نخواهد داشت.

مزیت‌های کاشت مو به روشSUT:

 1. مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا
 2. افزایش رضایتمندی بین مردان و زنان
 3. جزئی و موقتی بودن عوارض کاشت مو
 4. هزینه‌ی معقول و مناسب
 5. دوره نقاهت کوتاه
 6. عدم ایجاد جای زخم
 7. عدم ایجاد زخم در سر در حین کاشت و برداشت
 8. استفاده از روش‌های کاملا پیشرفته
 9. امکان استفاده از موهای دیگر بدن مانند ریش و سینه
 10. عدم ایجاد درد و ناراحتی حین و بعد از کاشت
 11. امکان اصلاح مو پس از یک ماه
 12. روش غیر تهاجمی بدون درد و خونریزی
 13. امکان کاشت تعداد زیادی مو در یک جلسه
 14. رشد تمامی گرافت‌های برداشت شده( تلفات فولیکول در این روش بسیار پایین است.)

معایب ترمیم مو به روش SUT:

 1. ایجاد خط رویش زیبا
 2. پرپشت شدن موها و تراکم بالای مو در محل کاشت تقریبا 3 برابر روش های دیگر
 3. داشتن نتایج کاملا طبیعی

 

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

برای کسانی که قصد دارند کاشت مو به روش SUT انجام دهند؛ این سوال برایشان پیش می‌آید که بعد از انجام این روش رشد موها چگونه است و چه زمانی می توان موها را به فرم دلخواه کوتاه و آرایش نمود.  به‌طور کلی حدود چند روز بعد از کاشته شدن فولیکول‌ها پیازهای مو شروع به ریشه دار شدن می‌کنند. حدود یک هفته بعد می‌توان موهای سر خود را با استفاده از شامپوی بچه شستشو داد. اما دقت داشته باشید که این کار را به آرامی انجام گیرد و آسیبی به فولیکول‌های تازه ریشه‌دار شده وارد نشود.

برش‌های بسیار کوچکی که ایجاد می‌شود حدود دو هفته بعد از عمل کاملاً از بین می‌رود و ناحیه تحت درمان شروع به بهبود شدن خواهد کرد. همچنین این نکته را دقت داشته باشید که در این دوره هرگز از افتادن پیازهای مو نترسید تا زمانی که محل مورد نظر دچار خون ریزی نشود ریزش موهای تازه کاشته شده هیچ اشکالی ندارد. بعد از سه ماه شما شاهد رشد موهای کاشته شده خواهید بود که ممکن است هنگامی که رشد پیدا می‌کند؛ دوباره دچار ریزش شود. این ریزش به خاطر شوک جراحی است که شما انجام داده‌اید و فولیکول‌ها بعد از مدتی وارد فاز استراحت می‌شوند. بعد از این که این دوره طی می‌شود موها دوباره شروع به رشد منظم می‌کند و شما شاهد رشد کامل موهای کاشته شده خواهید بود.  به‌طور کلی، بعد از یکسال می‌توانید با رشد معمولی موها مواجه شوید و آنها را هر مدلی که بخواهید کوتاه و آرایش کنید.

چه افرادی برای کاشت مو به روش در SUT مناسب هستند؟

کاشت مو به روش SUT می‌تواند در شرایط زیر مورد استفاده قرار گیرد:

 1. ریزش آندروژنیک مو در مردان
 2. ریزش مو در اثر عواملی مانند سوختگی، ضربه، شیمی درمانی و
 3. ریزش مو حاصل از التهابات پوستی
 4. ریزش مو ناشی از جراحی و اسکار حاصل از آن

همچنین بهترین و مناسب‌ترین افراد برای ایمپلنت مو، ویژگی‌های زیر را دارند:

 1. سن بالای 25 سال
 2. توقف کامل ریزش مو
 3. افرادی که به الکل و دخانیات اعتیاد ندارند.
 4. افرادی که بانک موی مناسب بر روی سر یا بدن خود دارند.

بهترین کلینیک کاشت مو در شیراز کلینیک پوست و مو دکتر وارث

نکاتی که قبل از انجام عمل کاشت مو به روشSUT

 1. حدود یک هفته قبل از انجام عمل کاشت مو به روش SUT، تست‌های آزمایشگاهی زیر را باید انجام داد CBC، FBS، PTو PTT، U/A، HBsAg، HbsAbو HIV
 2. پرهیز از مصرف دخانیات حداقل 48 ساعت قبل از کاشت
 3. عدم مصرف داروهای ضدالتهاب استروئیدی و آسپرین تا 10 روز قبل از عمل
 4. از مصرف داروهای دارای ماینوکسیدیل حداقل 3 هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 5. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین، قبل از عمل حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

روز انجام کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

یک سری اقدامات لازم قبل از شروع جراحی لازم است که باید در انجام آنها نهایت تلاش خود را به کار بگیرید:

 • روز قبل از عمل سر خود را با شامپو به صورت کامل بشوید و از هیچ گونه محصولات بهداشتی، آرایشی و مراقبتی مو مانند نرم کننده، ژل موی سر واستفاده نکنید.
 • برای انجام عمل حتماً یک لباس راحت بپوشید.
 • صبح روز عمل بینی یک وعده غذایی سبک میل کنید و اگر دارویی لازم است در آن روز مصرف کنید، از خاطرتان نرود.
 • فرایند کاشت مو ممکن است حدود ۵ الی ۸ ساعت طول بکشد که میزان دقیق آن بستگی به تعداد موهای پیوند شده دارد. در صورتی که طی عمل احساس خستگی داشتید، از دکتر بخواهید تا اجازه دهد موقعیت مکانی خود را تغییر دهید و استراحت کوتاه داشته باشید.

ما مرزهای باورهایتان را جابجا کرده ایم انجام عمل پیوند مو توسط متخصص پوست و مو فقط در کلینیک تخصصی دکتر وارث عضو رسمی انجمن بین المللی کاشت موی آمریکا و دبیر انجمن متخصصین پوست و مو

 

نکاتی که باید بعد از کاشت مو به روش SUT رعایت کنید:

یکسری نکات مهم وجود دارد که شما باید بعد از انجام کاشت مو با دقت انجام دهید تا دوره بهبودی سریعتر طی شود و به نتیجه ایده آل تری دسترسی پیدا کنید. توصیه‌های بعد از کاشت مو شامل موارد زیر می‌باشد:

 • توصیه می‌شود در طول دوره بهبودی از مصرف الکل، سیگار و تنباکو خودداری کنید.
 • ممکن است در روزهای اولیه در ناحیه تحت درمان خارش خفیف ایجاد احساس کنید. اما هرگز اقدام به خاریدن ناحیه نکنید.
 • ممکن است در چند روز اولیه یا چند هفته بی حسی در ناحیه پیوند و کاشت مو احساس کنید که این عارضه کاملاً طبیعی است و بعد از مدتی برطرف می‌شود.
 • در صورتی که دردی احساس کردید، می‌توانید از داروهایی که متخصص برای شما تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد هر دو ساعت یک بار برای چند دقیقه می‌تواند به کاهش تورم در ناحیه تحت درمان کمک بسیاری کند.
 • هنگامی که می‌خواهید بخوابید حتما سرتان را در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید و از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خودداری کنید.
 • ممکن است در ناحیه پیشانی با تورم مواجه شوید. این تورم حدود ۲ الی ۴ روز باقی می‌ماند. در صورت افزایش بیش از حد تورم حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.
 • تا زمانی که دوره بهبودی را به‌طور کامل طی نکردید، از انجام فعالیت‌های سنگین که باعث تعریق بدن می‌شود خودداری کنید.
 • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی بپرهیزید.
 • در دوره بهبودی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید آفتاب خودداری کنید و هنگام حمام رفتن از آب بسیار داغ استفاده نکنید.
 • بهتر است تا سه هفته از ضدآفتاب استفاده نمایید.
 • هنگام شستن سر زیر دوش قرار نگیرید و قسمت عمل شده را به آرامی لمس کنید.
 • همچنین از حوله برای خشک کردن موها استفاده نکنید.

عوارض جانبی حاصل از روش SUT

هر روش زیباسازی دارای عوارض جانبی احتمالی می‌باشد که ممکن است هنگام انجام آن فرد با مشکلات احتمالی همراه شود. اما به راحتی می‌توان با رعایت کردن یک سری نکات از اتفاق افتادن این عوارض جلوگیری کرد و خیلی راحت دوره بهبودی را به پایان رساند. یکی از مهم ترین نکاتی که برای به حداقل رساندن عوارض کاشت مو می‌توان انجام داد، انتخاب متخصص حرفه‌ای است. هر چقدر شما در انتخاب دکترتان دقت کافی به خرج دهید، نتیجه عمل ایده‌آل‌تر خواهد بود و مشکل خاصی شما را تهدید نمی‌کند. همچنین کلینیکی که در آن کاشت مو انجام می‌دهید باید کاملا پیشرفته باشد و از به روزترین دستگاه ها برای کاشت مو استفاده شود. همچنین نکات بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

یکی از نکاتی که موجب کاهش عوارض حاصل از کاشت و ترمیم مو می‌شود، انتخاب روش مناسب است. روش مناسب کاشت مو برای هر فردی متفاوت است. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم یک روش بهترین روش کاشت مو می‌باشد. در واقع بهترین روش روشی است که متناسب با شرایط انتخاب می شود که این انتخاب کاملا توسط جراح انجام خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش sut

به‌منظور اینکه افراد بتوانند به بهترین نتایج بعد از طی شدن پروسه کاشت مو برسند توصیه می‌شود، حتما یکسری از موارد ضروری بعد از پیوند مو به روش SUT را انجام دهند. اصلی‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش sut که انجام آن‌ها توسط تمامی پزشکان توصیه می‌شود در زیر آورده شده‌اند:

 1. بعد از عمل، استفاده از کلاه توصیه می‌شود.
 2. ساعات ابتدایی بعد از عمل را به استراحت بپردازید.
 3. برای چند روز هنگام خوابیدن، سر شما باید به حالت 45 درجه و هم سطح با قلب قرار بگیرد.
 4. درصورت داشتن درد، از داروهای مسکن استفاده نمایید.
 5. استفاده از کمپرس آب سرد می‌تواند به کاهش درد و عوارض عمل کمک نماید.
 6. احساس خارش و قرمزی پوست ناحیه کاشت، تا سه روز بعد از عمل طبیعی است.
 7. اگر قصد استحمام دارید، موهای خود را برای 3 تا 5 دقیقه زیر آب گرم می‌‌توانید قرار دهید؛ اما از لمس و مالش ناحیه کاشت خودداری کنید. پس از استحمام نیز نباید از حوله و لوازم خشک کن دیگر استفاده فرمایید.
 8. از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی تا چند هفته بعد از عمل خودداری فرمایید.
 9. توصیه می‌شود تا یک هفته بعد از انجام کاشت مو به روش اس یو تی دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 10. داروها و پمادهایی که توسط پزشک تجویز شده باید به‌طور کامل و به درستی مصرف شوند.
 11. در صورت احساس خارش در نواحی کاشت مو به هیچ وجه نباید به آن‌ها دست زده و آن را تحریک کنید.
 12. حتما در مورد نحوه شست و شوی سر با پزشک خود صحبت کرده و توصیه‌های او را مو به مو انجام دهید.
 13. از رفتن به استخرهای رو باز، استفاده از سالن سولاریوم و آفتاب گرفتن تا سه هفته بعد از کاشت مو جدا خودداری کنید

در کلینیک پوست و مو دکتر وارث  با روش های زیر  توسط متخصص پوست و مو کاشت مو صورت می گیرد.

1- روش FUT

2- روش FiT             درمان ریزش مو در کلینیک دکتر وارث

3- روش ترکیبی

4- روش BHD

5- روش SUT

جهت اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان ما نیز استفاده نمایید.همین الان تماس بگیرید.

 

 

 

جهت مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو دکتر وارث با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۰۲۹۳۶۷۷۹۹

۰۹۰۲۳۰۱۰۷۹۹