9 نکته مهم قبل از کاشت مو

9 نکته مهم قبل از کاشت مو

9 نکته مهم قبل از کاشت مو

مقالات

 9 نکته  مهم که قبل از اقدام به کاشت مو باید بدانید

کاشت مو انجام بدم یا ندم؟ اگه بخوام نتیجه خوبی از کاشت مو بگیرم باید چیکار کنم؟ یعنی ممکنه موهام دوباره رشد کنه و دوباره جذابیتمو بدست بیارم؟؟ چرا که نه. اگه با کلینیک پوست و مو دکتر وارث همراه باشی به‌راحتی می‌تونی جذابیتتو برگردونی. البته که شما همین الانشم جذابیاا ولی با مو قراره جذاب‌تر بشی. در ادامه با من همراه باش تا توی این مقاله نکات مهمی رو که باید قبل از کاشت مو بدونی رو بهت بگم.

تصمیم به کاشت مو، یک تصمیمی چالش برانگیز است. پیش از کاشت یا ترمیم مو، لازم است که فرد خود را آماده کند، چرا که کاشت مو بسیار حساس بوده و اگر به‌درستی صورت نگیرد و با روش‌های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می‌تواند موجب ریزش مو بطور مجدد شده و علاوه بر آن تاثیر بدی در روحیه آن فرد بگذارد. در این بخش چند نکته کلی در مورد کارهایی که قبل از کاشت مو باید انجام دهید یا نباید انجام دهید را برای شما آورده‌ایم. البته ممکن است برای برخی افراد، باتوجه به شرایط، مواردی به این نکات اضافه یا کم شود که این موضوع با تشخیص پزشک و پس از مشاوره انجام می‌گیرد.

نکته اول: من به کاشت مو نیاز دارم؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله‌ای است که تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده‌اند، روش‌های کاشت مو تجویز می‌شود. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، می‌توان از روش‌هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی استفاده کرد که البته مجددا تاکید می‌کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد.

نکته دوم: بررسی دلایل ریزش مو:

ریزش مو اختلالی است که هم برای مردان و هم برای زنان ممکن است رخ دهد. در مردان، اکثر موارد ریزش مو به دلیل طاسی با الگوی مردانه که یک اختلال ارثی است اتفاق می‌افتد، در حالی‌که در مورد خانم‌ها چندین شرایط و تغییرات بدنی ممکن است باعث ریزش بیش از حد مو شود. تعدادی آزمایش تشخیصی وجود دارد که می‌توان برای فهمیدن دلیل واقعی ریزش مو در زنان انجام داد؛ زیرا به‌طور کلی به‌عنوان نشانه‌ای از سایر اختلالات در بدن اتفاق می‌افتد. بنابراین در صورت ریزش مو باید آزمایشات تشخیصی را انجام دهید.

 

 

نکته سوم: سن مناسب کاشت مو:

۱. در متقاضیان جوان نمی‌توان پیش‌بینی کرد که نواحی بانک مو در آینده چه وضعیتی خواهد داشت. اگر ریزش مو در نواحی بانک مو ثبیت نشده باشد، یعنی افتراق بین موهای دائمی و موهایی که در آینده دچار ریزش خواهند شد، دشوار است. در این صورت ممکن است موهای کاشته شده، نسبت به ریزش مقاوم نباشند و بریزند. به علاوه اگر ریزش مو به طاسی‌های شدید ختم شود، بانک مو هم خالی شده و جای زخم کاشت مو قابل رویت می‌شود.

۲. هرچه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های شدیدتری ختم شود بیشتر است. اگر متقاضی جوان در آینده دچار طاسی شدید شود، رسیدن به تراکم‌هایی که او را راضی می‌کند، باعث کم پشت شدن موهای سر در سنین بالا می‌شود که ظاهر بسیار ناخوشایندی دارد.

نکته چهارم: جایگزین های کاشت مو:

از روش‌های درمان ریزش مو، می‌توان به ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می‌شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.

نکته پنجم: تحقیق درباره هزینه کاشت مو:

محال است شما تصمیم به کاشت مو گرفته باشید و در انتخاب بهترین روش برای کاشت مو، به هزینه آن فکر نکرده باشید. مشکل اینجاست که بسیاری از کلینیک‌ها که جهت مشاوره با آنها تماس می‌گیرید، اطلاعات دقیق و کافی در مورد هزینه روش‌های مختلف کاشت مو به شما نمی‌دهند. این کلینیک‌ها معمولا برآورد هزینه کاشت مو را به بعد از یک جلسه مراجعه حضوری، موکول می‌کنند.

باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین‌ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه‌های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه‌های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید. حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل‌ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه ها چندان پایین نیست. اما در عوض نتایج ماندگار و با دوام آنها در دراز مدت مسلما ارزش آنرا دارد و می‌تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک و متخصص مراجعه کرده‌اید را راضی نگه دارد.

کلینیک دکتر وارثنکته ششم: دقت در انتخاب روش کاشت مو:

افراد زیادی در جامعه وجود دارند که از ریزش مو و طاس شدن موی سر خود ناراضی هستند و برای رفع این مشکل قصد دارند که از روش کاشت مو برای رفع طاسی و کم پشتی سر خود استفاده کنند. روش‌ها و متدهای زیادی برای انجام عمل پیوند فولیکول مو وجود دارد که بسیاری از افراد با آن‌ها آشنایی ندارند. با پیشرفت دانش و تکنولوژی در زمینه علم پزشکی در هر دوره روش‌های متفاوتی برای پیوند مو ارائه شده است. هر چند افرادی که قصد پیوند موی طبیعی دارند درباره‌ی بهترین روش کاشت مو در جهان مطالعه خواهند کرد، تا بهترین نتیجه را کسب کنند.

نکته هفتم: آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو:

کاشت مو یکی از ایمن‌ترین جراحی‌های زیبایی به شمار آمده و عوارض بسیار کمی دارد. روش‌ها و تکنیک‌های کاشت مو در طی سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشتند؛ با این حال نباید فراموش کنیم که تمامی این روش‌ها، هنوز نوعی عمل جراحی محسوب می‌شوند و تمام عمل‌های جراحی عوارض و خطراتی دارند. اگر در مراکز معتبر و حرفه‌ای مو بکارید، بیشتر عوارض کاشت مو قابل پیشگیری هستند و احتمال رخدادشان به حداقل می‌رسد.

نکته هشتم: بازگشت به کار:

اینکه بدانید پس از کاشت مو تا چه مدتی باید استراحت کنید از جمله موارد مهمی است که باید قبل از عمل از پزشک خود سئوال نمایید. قبلا لازم بود که فرد چند روز استراحت کند ولی در حال حاضر در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت مو بر روی سرش انجام شده فردای روز کاشت مو می‌تواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد.

 

نکته نهم: موفقیت آمیز بودن کاشت مو:

هنگام بررسی  روش‌های کاشت مو، مطمئن شوید که این روش‌ها تا چه حد موفقیت آمیز است. هیچ کس نمی‌خواهد وقت و پول خود را هدر دهد و در نهایت از نتایج ناامید شود. می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که با مشورت از یک پزشک متخصص و انتخاب کلینیک پوست و مو دکتر وارث هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.  البته، موفقیت از نظر هر مشتری می‌تواند متفاوت باشد. عواملی که بر این امر تأثیر می‌گذارند شامل مهارت و تجربه پزشک همراه با فناوری موجود است.

ما مرزهای باورهایتان را جابجا کرده ایم انجام عمل پیوند مو توسط متخصص پوست و مو فقط در کلینیک تخصصی دکتر وارث عضو رسمی انجمن بین المللی کاشت موی آمریکا و دبیر انجمن متخصصین پوست و مو

جهت مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو دکتر وارث با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۰۲۹۳۶۷۷۹۹

۰۹۰۲۳۰۱۰۷۹۹

دانلود فایل pdf
 9 نکته  مهم که قبل از اقدام به کاشت مو باید بدانید فایل pdf کلینیک پوست و مو دکتر وارث